Adıyaman Tütünü 2015 yıllı üreticisiAdıyaman tütünü 2015 yıllı sezonu tütünleri ambarlarda beklemede.

Tütün üreticileri kaldıkları tütünleri ambarlara koydu ve tüccarların gelmesini bekliyor. Adıyaman çelikhan tütünleri bu sene rekor bir hasat kaldırdı. son 10 yıllın belkide en çok alınan hasat bu sene alındı. Tütünler kalitesi yükseldi verimi yükseldi bu sene çiftçi bu seneki tütünlerden umutlu. tütünler çoğalmasayıla tabiki fiyatlarda düştü. 2 ay önce kilosu 25 tl olan bir tütünü şuanda 20 tl hata daha ucuza almak mümkündür.

Adıyaman tütünü ve çelikhan tütünü alırken kaliteli tütün almak istiyorsak şekli şemalinden cok içimine bakmak lazım.Adıyaman tütünü üretim olarak son yılların rekorunu kırıyor. Tütün tüketimin yaygın olmasıyla birlikte tütün üretimi yüzde yüz bir artış gösterdi

Adıyaman'da sadece Adıyaman'da değil Çelikhan ve merkez yerlerde tütün üretimi rekor kırdı şimdi bu kadar tütün Nasıl nerde tüketilecek bilinmiyor tabi bu artış fiyatlarda düşüşe neden oldu öyle görünüyor ki bu sene tütün fiyatları çok ama çok ucuz olacak oda alıcı bulursa çiftçi kardeşlerimiz.

Adıyaman tütün fiyatları son yıllarda 40 tlye kadar toptan olarak satılırken. bu sene lüx tütün fiyatlarında indirim beklenmektedir. Sarmalık tütünleri olarak bildiğimiz tütünler 17 -20 Tl. civarinda yerinde satılırken bu fiyatlar 12 Tl. ye kadar düşüş göstermektedir. tütün çeşitleri çok fiyatlarda farklılık göstermektedir. Adıyaman tütünü - çelikhan tütünü arasındaki kalite farkı yüzünden çelikhan tütünlerinde pek bir düşüş görülmemektedir. şimdilik tabi ilerleyen aylarda çelikhan dğa tütünlerindede düşüş beklenmektedir.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla SEF URLs by Artio