Adıyaman tütünü - çelikhan tütünüBugün size tütün seçerken nelere dikkat edemelisiniz.

Kaliteli bir tütün nasıl anlaşılır. Malumunuz efendim yaz geldi aldığım adıyaman tütünü nasl nerde saklıyacam bozulmaısın.

Yada çelikhan dağ tütünü aldım poşette elime ulaştı ne yapmalıyım nasıl sakmallıyım. bozulmaması için bu Tütünü nerede nasıl saklıyacam ?

Cevap : Biz normalde 5 kg tütün yada perakende tütün olarak gönderdiğimiz adıyaman tütünü ve çelikhan tütününü poşette göndermekteyiz. Yaz  aylarında tütün bozulması Daha çok görülmektedir. Tütünü serin bir yerde saklamak poşette değilde karton bi kutuda hava alacak şekilde saklamak gerekir

Aldığınız adıyaman tütünün bozulmaması için en önemli şey güneş ve sıcak görmeyecek güneş yada sıcak gören bir tütün çok kısa bir sürede bozulacak bu tütünün kalitesi ile alakalı değildir. Tütün hava alacak bir yerde saklanmalıdır. 

Diyelimki Tütünü poşette saklıyacaksınız bir kaç yerden yırtın poşetti nefes almalı yoksa nefesiz kalır ölmez ama bozulacaktır güzelim dağ tütünü :)

Normal şartlarda dağ tütünleri yani çelikhan tütünleri uzun ömürlüdür adıyaman tütünü kıyasla çelikhan tütünleri tabiki daha dayanıklı aynı zamanda daha kalitedir.

adiyaman celikhan tutunuOrjinal bir tütün demek çelikhan tütünü demektedir. Tabiki şimdi herkes yazmış çelikhan tütünü ama emin olun herkes çelikhan tütünü satamaz. piyasada arasalar belki binde bir kişide vardır orjinal çelikhan tütünü..

Çelikhan tütünü kaliteli olması bozulmasına engel değil ama tütünü havalandırıp nemini aldırıp sonra güzel bir şekilde serin bir yerde karton kutu yada bez poşette saklamak güzel birsakalma şekli olacaktır. 

Adıyaman tütünü en çok satan yerlerimiz arasında bursa gelmektedir. bursa tütün ve bursada tütün satan yerler hakkında ayrıntılı bilgi için bize ulaşabilirsiniz. 

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla SEF URLs by Artio