ERBAALI TÜTÜN ÜRETİCİLERİNİN SU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Tokat’ın Erbaa ilçesinde tütün ekicilerinin her yıl karşılaştıkları fide ve dikim sulama sorununun Erbaa Belediyesi tarafından çözüleceği kaydedildi.
Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, Osman Gazi Mahallesi Muhtarı Ömer Kale, Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Hacı Akçay, Gündoğdu Mahallesi Muhtarı Hasan Südütemiz ve Ziya Gökalp Mahallesi Muhtarı Hasan Yeşersin’i makamında kabul etti. Ziyarette muhtarlar Başkan Yıldırım’a çiftçilerin tütün fidesi ve dikim sırasında yaşadıkları sulama sorununu dile getirdi. Başkan Yıldırım’ın sorunun çözülmesi noktasında İmbat Çayından tankerlerle sulama suyu alan çiftçiler için boru sistemi kurulması için talimat verdi. Yapılan çalışma ile birlikte tütün ekicilerinin her yıl tankerlerle İmbat Çayından su çekerek karşılamaya çalıştığı su ihtiyacını artık enerji kullanılmadan kurulacak boru sistemiyle yapılacağı kaydedildi.

Tütün - toptan tütün -adıyaman tütün- kaliteli tütün çeşitlerimiz - kıyılmış tütün orta tütün serrt tütün sarmalık tütün kıyılmış tütün

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla SEF URLs by Artio