2015 adiyaman tutunu satisiGeçen hafta telefonla 1 kg özel kalite tütün siparişi verdim, 2,5 günde Ankara’ya elime ulaştı.
Aslında burda yazılan tütün çeşitlerinden azar azar denemek niyetindeydim ama telefondaki ses, “isterseniz siz bize bırakın,size çok güzel bir tütün göndereceğim” dediği için bu işi bilene bıraktım ve iyi ki öyle yapmışım..
Tütün paketini açtığım anda MİSSS gibi bir koku yayıldı ortama. Evde 2 tane kedim var,kedilerim kargo paketini adeta parçalayıp tütün poşetinin içine dalmak istedi. Kediler koku konusunda çok seçicidir, beğenmedikleri kokunun yanına yaklaşmazlar, bu tütünü ise resmen yemek istediler :) Bıraksam onlar da tiryaki olacaklar.. O kadar hevesle aldığım kaliteli kedi mamalarına bile burun kıvırırken tütünün tadına bakmak için yapmadıkları numara kalmadı. Şimdi her tütün sarışımda ciğere bakar gibi yanımdan ayrılmıyorlar.
Aslında burda Ulus’tan birkaç kez tütün almıştım,bazı denemelerim olmuştu ama o tütünlere böyle saldırmamışlardı. Anladım ki bu tütün organik ;)

İçimi çok güzel, ne çok hafif ne ağır. İçtikçe acılaşıp ağzında acı bir tat bırakmıyor. Tütünün sonlarına doğru da aynı tadı alabiliyorsun. Üstelik dumanı da epey fazla. Yani yeterince tatmin ediyor. Hafif sigaralarda/tütünlerde içime çekmekten yanaklarım içine girerdi,yine de dumanı ve tadı yeterli gelmezdi, sertlerde ise acılık olurdu, balgam olurdu.
İşin kötü tarafı, ben bu tütünü yakıp içtikten sonra bi daha bi daha yakasım geliyor neden ??
Yani isterdim ki bir içeyim, beni 1-2 saat idare etsin. Yok daha ağır olsun istemem ama heralde tadını çok beğendiğimden midir nedir, hemen bi daha yakıyorum. Aslında hafif de sayılmaz/ORTA

Lakin bu tütün sarma işine alışamadım, gönderilen ufak sarı makineyle sardıklarım hep ziyan oldu,filtreden itibaren ilk 2 santim boş kalıyor, sonra tütün doluyor. Evde ondan daha basit bir makine vardı (Abdo) onunla ehh işte biraz daha az zararla sarıyorum, çok vaktimi alıyor, bir taneyi 2-3 denemeyle sarıyorum. Bu sarma işine de çözüm bulunursa harika olacak. Hangi makineyi nereden alayım, bir bilen varsa bildirirseniz sevinirim.

Bundan sonraki siparişlerimde de kaliteyi bozmadan aynı tütünden gönderileceğini umuyor ve teşekkür ediyorum

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla SEF URLs by Artio