2013 09 09 adiyaman tutunuSoru : Merhaba. 10 yıldır sarmatütün içiyorum. Son yıllarda şöyle keyifle içtiğim tütün bulmakta zorlanıyorum.

Bugün sitenizdeki yazıları okudum. Raf ömrünü uzatmak için yapılanlardan bahsetmişsiniz. Sigarayı bırakıp tütün sarmaya başladığım yıllarda tütünü kurutmayı bilmediğim için ,ya küflenirdi ya da çok kururdu. Şimdiki tütünlerde hiç küflenme olmadığını farkediyorum. Sizden sipariş vereceğim tütün kurutulmassa küflenecek mi ? Ben kurutulmassa 2-3 günde küf kokmaya başlayan tütün istiyorum. Hayırlı  ticaretler dilerim.

Adıyaman Tütünü : Tütün küf tutmaması için yapılacak işlemler şunlardır. önce tütün kargodan aldığınız gibi poşetinni açın nem oranına göre havanladıracaksınız. Tütünü bi gazeteye sereceksiniz. Güneş görmeyecek odanın her hangi bir köşesinde yada balkonda açık havada havalandırın. bu havalandırma işlemi yarım saat en fazla bir saatir. buda tütünün nem oranı ile ilgili olacaktır. nem oranını ölçmek için avucunuza tütünü alın sıkın bıraktığınızda tütün kendini bırakırsa eğer nem oranı iyidir demek. sonra tütünü toplayip aynı poşette saklayabilirsiniz. ama bizim tavsiyemiz kartun kutuda saklayın yada plastik bir kapta saklamak daha iyi olacak ama bir şekilde tütün havalacak kapağı yarı acık yada bir iki telik acacaksınız saklama kabına. tşk.ederim.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla SEF URLs by Artio