İngiltere'de tütün ürünlerinin teşhiri yasaklandı. Yasağa göre, ülke genelindeki büyük marketlerde, sigara ve tütün ürünlerinin müşterilerin görebileceği yerlere koyulamayacak. Düzenlemeye uyum sağlamayanlara 2 yıla kadar hapis cezası verileceği ifade ediliyor.İngiltere'de ülke genelindeki tüm satış noktalarında sigara ve tütün ürünlerinin sergilenmesi yasaklandı. İngiltere'de ülke genelindeki bütün satış noktalarında sigara ve tütün ürünlerinin sergilenmesi yasaklandı.
İngiltere'de 2012 yılından itibaren büyük marketlerde ve mağazalarda sigara ve tütün ürünlerinin teşhir edilmesini yasaklayan düzenleme, büfeler ve barlar dahil tüm satış noktalarını içerecek şekilde yürürlüğe girdi. Düzenlemeyle tüm satış noktalarında tütün ürünlerinin müşterilerin görebileceği yerlere konulması yasaklanmış oldu.
Düzenlemeye uymayan işletmelere sınırsız para cezası ve sorumlularına iki yıla kadar hapis cezası verilebilecek.
Konuya ilişkin açıklamada bulunan tütün ürünleri karşıtı sivil toplum kuruluşu Ash'in yetkilisi Hazel Cheeseman, "İnsanların üçte ikisi tütün kullanmaya 18 yaşından önce başlıyor. Bu yüzden gelecek nesillerimizi koruyabilmek için tütün ürünlerini göz önünden kaldırmak için gerekli her şeyin yapılması lazım" dedi.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla SEF URLs by Artio