Muş Valisi Seddar Yavuz, Türkiye Tütün Üretim ve Pazarlama Kooperatifleri Birliği Genel Başkanı ve Muş İli ve Civarı Tütün Üreticiler Kooperatifi Başkanı Şeyhmus Solgun'u ziyaret etti.

Muş Valisi Seddar Yavuz, Türkiye Tütün Üretim ve Pazarlama Kooperatifleri Birliği Genel Başkanı ve Muş İli ve Civarı Tütün Üreticiler Kooperatifi Başkanı Şeyhmus Solgun'u ziyaret etti.

Yapılan çalışmalar hakkında Solgun'dan bilgi alan Vali Yavuz, yaptığı açıklamada, her kademede ziyaretler gerçekleştirmesi gerektirdiklerini ifade etti.

Ticari, siyasi, sivil toplum kuruluşları gibi her türlü kuruma gidilmesi gerektiğini de sözlerine ekleyen Yavuz, "Muş'un tanıdık problemi, algı sorunu var. Tanıdık seviyesinin artmasıyla buraya nitelikli personel ve sermaye akışı kolaylaşacak. O yüzde bu şehir çok kıymetli, değerli, naif bir şehir. Her getirdiğimiz bakan, her davet ettiğimiz bir devlet adamı, siyaset adamı ya da iş adamı buraya mutlaka bir katkı sağlayacaktır. Türkiye için 79 milyon insanın ne düşündüğünü bilemeyeceğimize göre, halkın meslek gruplarının, iş dünyasının ne düşündüğünü anlama ve kavrama imkanımız var. Yanlış yapan sivil toplum kuruluşları var diye tüm sivil toplum kuruluşlarına şüphe ile bakmak tabi ki akılcı ve doğru bir yaklaşım değil. Bu nedenle biz Muş ilindeki sivil toplum kuruluşlarına çok değer, önem veriyor, onların görüş ve düşüncelerinden istifade ediyoruz. Ortak aklı kullanamaya ve geliştirmeye gayret edeceğiz. Çünkü her alanda bizim paydaşlarımızdır" diye konuştu.

Sivil toplum örgütlerinin kente hizmet yapmak için kurulduklarını kabul ederek yola çıktıklarını bildiren Yavuz, konuşmasına şöyle devam etti: 

"Muş'un tanıtımına ilişkin sivil toplum kuruluşlarının, iş adamlarının fevkalade önemi vardır. İş adamlarımız Türkiye'nin bir çok yerinde iş alıyor, müteahhit hizmetleri ifa ediyorlar. Bir çok alanda muhataplarıyla iş koruyorlar. Dolaysıyla muhataplarına Muş'u anlatmaları, olumlu bir algı yaratmaları noktasındaki gayretlerine ihtiyacımız var. Burada önemli olan kısmı acaba biz ne kadar organize çalışabiliriz. Ne kadar sistematik çalışabiliriz. İşte buda ortak akıl devreye giriyor. Ben kavramından çok biz kavramına geliştirebilmek ve buradan herhangi bir çıkar menfaat temin etme amacından çok bir şehre bir sektöre hizmet etmeyi planlamamız gerekiyor.Buda zamanla belki öğrenebileceğimiz mesafe alabileceğimiz bir husus. Örneğin bir şehirde 600 tane dernek var. Ama bağlı 600 kişiyi toplayamıyor. Bu demek ki bir kısmının tabela üzerinde olduğu anlamına gelebiliyor. O yüzden bütün Muşlulara şunu söylemek isterim. Yaşadığınız, büyüdüğünüz, doğduğunuz şehri lütfen önemseyin. Bu şehri övün. Çünkü bir şehri övmek, bir insanı övmek, cesaretlendirmek demektir. Burası bir Lojistik merkezi fevkalade olabilir. Bütün avantajları barındırıyor. Nitekim Muş'un bir lojistik merkezinin olması noktasındaki girişimlerimiz devam ediyor. Bununla ilgili ilerde ayrı bir açıklama yapacağım. Çünkü biz Muş'a her zaman şöyle bakıyoruz."

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla SEF URLs by Artio