Mardin Halk Sağlığı Müdürü Uz Dr. Saffet Yavuz, tütün ürünlerinin tüketilmesinin Türkiye’de yaygın bir alışkanlık ve ciddi bir halk sağlığı sorunu olduğuna dikkat çekerek, denetimlerin arttırılacağını kaydetti.
Tütün ürünlerinin tüketilmesiyle kullanıcıların yanı sıra pasif olarak tütün dumanına maruz kalanların da olumsuz yönde etkilendiğini belirten Mardin Halk Sağlığı Müdürü Uz Dr. Saffet Yavuz, tütün kullanımının gelecek nesillerin sağlığını tehdit eden ciddi bir sorun olduğunu söyledi.
Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak’ın başkanlığında kamu kurumlarının en üst düzey temsilcilerinin katılımıyla “Tütün ve Madde Bağımlılığıyla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu” toplantısı gerçekleştirildiğini hatırlatan Yavuz, tütün tüketiminin önüne geçmek için ekstra özen gösterileceklerini belirtti. Mardin Halk Sağlığı Müdürlüğü başta olmak üzere diğer paydaşların da katılımıyla oluşturulacak denetim ekiplerince il genelinde kapalı mekânlarda sigara içilmesine yönelik denetimlere ağırlık verileceğini ifade eden Yavuz, denetim ekiplerine kolaylık sağlamaları konusunda bütün vatandaşlara çağrıda bulundu

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla SEF URLs by Artio