TAPDK, geçen yıl sözleşmeye bağlanmaksızın üretilenler ile sözleşme yapılmasına rağmen fazla üretilmiş tütünler için açık artırma başlangıç fiyatlarını belirledi.

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu (TAPDK), geçen yıl sözleşmeye bağlanmaksızın üretilenler ile sözleşme yapılmasına rağmen fazla üretilmiş tütünler için açık artırma başlangıç fiyatlarını belirledi.

TAPDK'nın, Açık Artırma Yöntemi ile Alım Satımı Yapılacak 2014 Ürünü Üretici Tütünlerine İlişkin Açık Artırma Başlangıç Fiyatları Hakkındaki Tebliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, Kurul, 2014'te sözleşmeye bağlanmaksızın üretilen tütünlerle, sözleşme yapılmasına rağmen sözleşmeden fazla üretilmiş ve satın alınmayan tütünlerin açık artırma yöntemiyle pazarlanmasına esas teşkil edecek açık artırma başlangıç fiyatlarını bölgeler ve türleri itibarıyla tespit etti.

A. Grand tütün için; Karadeniz ve Marmara'da 7,97, Ege'de 7,81, Güneydoğu'da 6,77, Doğu Anadolu Bölgesi'nde 7,09 lira olarak belirlendi. B. Grand tütün için Karadeniz ve Marmara'da 4,56, Ege'de 4,47, Güneydoğu'da 3,88 ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde 4,06 olarak tespit edildi.

Kapa tütünü için Karadeniz ve Marmara'da 4,26, Ege'de 4,18, Güneydoğu'da 3,62 lira ve Doğu Anadolu Bölgesinde 3,79 lira, duble kapa tütünü için ise Karadeniz ve Marmara'da 3,17, Ege'de 3,10, Güneydoğu'da 2,69 ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde ise 2,82 lira olarak belirlendi.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla SEF URLs by Artio