Sigaranın dumanı yel, parasını tütün fabrikaları alıyor"65 yıl sigara içen 88 yaşındaki yaşlı adam, gençlere sakın ağzınıza alkollü içecek ve sigara almayın uyarısında bulundu. Antalya Korkutelili Ramazan Büyükkeskin dede, 65 yıl aralıksız sigara içtiğini, sigara içtiği, bıraktıktan sonra kendisini bir kuş gibi özgür hissett...

"Sigaranın dumanı yel, parasını tütün fabrikaları alıyor"

65 sene sigara içen 88 yaşındaki İhtiyar adam, gençlere sakın ağzınıza alkollü meşrubat ve sigara almayın uyarısında bulundu.
Antalya Korkutelili Ramazan Büyükkeskin dede, 65 sene kesintisiz sigara içtiğini, sigara içtiği, bıraktıktan sonra kendisini bir kuş bunun şeklinde hür hissettiğini söyledi.
Kalp hastalığı geçirmesi itibariyle 5 sene öncelikle sigara kullanmaya son verdiğini belirten Büyükkeskin, sigara içme düşüncesiyle hiçbir sorunun çözülmediğini tütün kullanımının 'zühürt tesellisi olduğunu kaydetti.
Sigaranın kokusu ve dumanının verdiği zararla gençlerin başındaki en kocaman musibet olduğunu belirten Büyükkeskin, "Sigaranın dumanını yel, parasını tütün fabrikaları alıyor. Sigara gerçekte bireyin bir bakıma uzun süreli kendisini zehirlemesi. Çocuklarımızı sigaradan ırak tutalım. Eskiden bir eve konuk geldiğinde sigara ikram edilirdi;çok şükür bugün bu kusur eda yok. Bir baba oğlu ile sigara içerdi. Bu kusur davranışlar yavaş yavaş değişti. Fakat sigara kullanma yaşı aşırı aşağı düştü. Ağızlarda herzaman güzel söz olsun, tütün ve tütün mamülleri olmasın. Sigara içmek demek bir adamı kendi ailesinin rızkını kendi eliyle tüttüre tüttüre yakması demek." diye konuştu.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla SEF URLs by Artio