Adıyaman Tütünü Hafif İçim Sarı

Günümüzde tütün tiryakileri artmaya devam ediyor. Tütün fiyatlarının uygun olması ve sigara kullanıcıları içinde çeşitli imkanların sunulmasından dolayı tütün kullanımı artışını sürdürüyor. Adıyaman tütünleri ise kaliteli olmaları ve tütün sektöründe adını duyurmasından dolayı sıkça tercih ediliyor. Adıyaman tütünü hafif içim sarı tütünlerde bu ilde üretilen ve zevkle tüketilen çeşitlerden biri oluyor. Orijinal renkte olmasından dolayı diğer tütünlerden farklı olarak sarı şekilde büyüyen bu tütünler bal tadını ve kokusunu damaklara verebiliyor. Kullanımı esnasında herhangi bir sorunla karşılaşılmadığı bu ürünler hafif içim olmasından dolayı genzi yakmazlar. Kişilerin vücudunda da yoğun bir koku bırakmayan bu tütünler sayesinde sigaralardan gelen kokularda unutulabilmektedir.

Adıyaman Tütünü Nasıl Anlaşılır?

Adıyaman tütünleri farklı özelliklerde olduğundan dolayı çeşit bakımından oldukça geniş seçeneklere sahiptir. Adıyaman tütünü hafif içim sarı ise bu çeşitlerden biri olduğu gibi diğer tütünlerden ayrılan yönleri vardır. Başlangıçta bu tütünün orijinal olup olmadığını anlamak için rengine ve kokusuna bakmak gerekmektedir. Rengi açık sarı olan bu tütünlerde kokuda sert değil hafif bir bal kokusu olmalıdır. Hafif içimlerde az da olsa toz bulunmalıdır. Tozun bulunmadığı tütünler sağlıklı bir tütün içimi sunmazlar. Ayrıca Adıyaman tütünleri ekşi bir kokuya sahip değildir. Boğazı da yakmayan bu tütünler kullanıcılarına büyük bir tatmin sunmaktadır.

Kaliteli Tütünün Özellikleri Nelerdir?

Kaliteli bir tütünde mutlaka az miktarda bile olsa toz bulunması gerekir. Toz bulunmayan tütünler kaliteli değildir. Ayrıca bu tütünler gerekli nem oranına da sahip olmalıdır. Nemi az olan tütünlerde kalite düştüğü gibi yüksek neme sahip olan tütünler doğru bir şekilde havalandırılmadığında ise çürüyebilir. Adıyaman tütünü hafif içim sarı tütünler de orijinal renge sahip olduklarından dolayı rengine dikkat edilmelidir. Altın sarısı renkte olan tütünlerin rengini açmak amacıyla asit ya da kükürt gibi ürünler kullanıldığından dolayı test içimi yapılmalıdır. Boğazı yakmayan ve acı bir tat bırakmayan tütünler, yakıldığında da hemen tutuşur. Ayrıca nem oranının da ideal seviyede olması tütünler için gerekli özellikler arasında yer almaktadır. 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla SEF URLs by Artio