Adıyaman Tütünü Hafif İçim Tütün Sarı

Tütün satışlarının arttığı günümüzde sigara kullanan kişilerin bile tütün tüketmeye başladığı bilinen bir gerçek olmaktadır. Tütünlerin farklı özelliklerde olması ve farklı sigaralar gibi tat vermesinden dolayı tütün çeşitlerini bilmek ve özelliklerinin neler olduğunu bilerek satın almak daha doğru olacaktır. Adıyaman tütünü hafif içim tütün sarı çeşit ise tercih edilebilecek ürünlerden biri olmaktadır. Hafif içim tütünler hafif olan sigaralar ile eşdeğer özellikler taşımaktadır. Kalitesi ve üretimdeki özellikleri ile dikkat çeken Adıyaman tütünü ise sarı, kızıl, altın sarısı gibi renklerde olabilmektedir. Hafif içim sarı tütün ise orijinal olarak Adıyaman ovalarında açık sarı renkte büyümektedir.

Adıyaman Tütünü Hafif İçim Özellikleri Nelerdir?

Adıyaman tütünleri sert, orta ve hafif içim şeklinde üç farklı çeşitte üretilmektedir. Sert tütünler koyu renkli ve yoğun bir kokuya sahip olduğu gibi orta içimlerde ise daha yumuşak bir yoğunluk hissedilir. Hafif içim Adıyaman tütünleri ise yoğun bir kokusu olmadığı gibi damakta da hafif bir tat bırakmaktadır. Adıyaman tütünü hafif içim tütün sarı ürünler sarı renkte olduğu gibi bal kokusu da içermektedir. Tütünlerde renk koyulaştıkça kokusunda çikolata tadı da hissedilebilir. Ekşi ya da acımsı bir tada sahip olan Adıyaman tütünleri kalitesiz olduğundan dolayı alınmamalıdır. Ayrıca bazı tütünlerin rengini açmak için çeşitli maddeler kullanıldığından dolayı içim testi yapılarak tütünleri almak daha iyi olacaktır.

Kalitesiz Tütünlerin Özellikleri Nelerdir?

Adıyaman tütünleri kaliteli bir şekilde üretildiği gibi üretimden ve sonradan uygulanan işlemler dikkate alındığında kalitesiz bir hale gelen ürünlerde olmaktadır. Adıyaman tütünü hafif içim tütün sarı ürünlerde kalite açısından sınıf sınıf ayrılmaktadır. Kalitesiz tütünler koku olarak ekşi ve çürümüş bir koku yayarlar. Ayrıca nemsiz ve tozsuz da olan bu tütünler kenetlenmiş halde dururlar ve bu da tütünün kalitesiz olduğunun göstergesidir. Kalitesiz tütünler kolay bir şekilde tutuşmadığından dolayı ateşle teması halinde uğraştırıcı olabilir. İçerisinde çok fazla iri çer çöpün olduğu tütünlerde de tutuşma zor olduğu için kalite düşecektir. Kalitesiz tütünler boğazı yakar ve acı bir tadı vardır.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla SEF URLs by Artio