Bakan Akdağ: Gençler arasında tütün kullanımı artıyor

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, madde bağımlılığına götüren yolda sigara kullanımının etkisine dikkat çekerek, 'Son yıllarda maalesef gençler arasında tütün kullanımı artmaya başladı' dedi.

Yeni Cumhurbaşkanlığı sistemiyle ilgili burada açıklamada bulunan Bakan Akdağ, referandum toplantılarına izin vermeyen Almanya ve Hollanda'ya tepki gösterdi.

fc98c29e908ebd98ea964701b7aa4362-1488624664.jpg

Yeni bir Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçip koşar adım yürümek istediklerini vurgulayan Bakan Akdağ, 'Kısa bir süre önce Almanya’nın, hemen peşinde Hollanda'nın referandum için yapılacak toplantılardaki konuşmalara müsaade etmemesi, ya da o konuşmaların yapılacağı toplantılara müsaade etmemesi, bir taraftan bu ülkelerin demokrasi diye ağızlarından düşürmedikleri kavramı içselleştiremediğini gösteriyor.

Kendilerine gelince demokrasi, başkalarına gelince çifte standartlı başka bir zihniyete sahip olduklarını gösteriyor. Bundan daha önemlisi aslında bu ülkelerin Türkiye'nin büyümesinde, güçlenmesinde, bölgede bir lider ülke konumuna gelmesinden rahatsız oluyorlar. İsteyen istediği kadar rahatsız olsun. Türkiye yürüyüşüne devam edecek, engellemeye çalışsın güçleri yetmeyecek” dedi.

PKK BÜTÜN GÜÇLERİYLE REFERANDUMUN KARŞISINDA

PKK'nın bütün güçleriyle referandumun karşısında olduğunu, PKK elebaşlarından birinin basında yayımlanan videosuna da dikkat çeken Bakan Akdağ şöyle konuştu:

“Belki bugün takip edenleriniz olmuştur. PKK'nın elebaşlarından videosu yayınlandı basında. Enteresandır; bütün güçleriyle bu referandumun karşısında olduklarını, ‘hayır’ oyu verilmesi gerektiğini ifade ediyor. Çünkü başından söylediler bunu; ‘Eğer halk oylamasında ‘evet’ çıkar, yeni Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi kurulursa biz bittik. PKK o zaman biter, sonu gelir, PKK diye bir şey kalmaz.

PIRIL PIRIL BİR SİSTEMİN PEŞİNDEYİZ

O zaman biz bütün güçlerimizle buna karşı çıkacağız. 'Bir daha gezi ruhunu ayağa kaldırmak lazım' diyorlar. Bizler bu ülkenin vatandaşları olarak bu söylenenlere bakarak kararımızı verebiliriz. Türkiye’nin ana damarlarını pırıl pırıl yapacak, nefes borularını açacak bir sistemin peşindeyiz.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla SEF URLs by Artio