Geçenlerde bir arkadaşım gidip dışarıda bir yerde "sözde" Adıyaman tütünü almış. Tütün satıcısı birinci kalite Çelikhan'da getirtiyoruz diyerekten satıyormuş. Arkadaşım 3 gün içtikten sonra boğazında balğam oluşmaya başlamış. Boğazı kapanmış ve ağrı yapmış. 

 

Bu tütünlere Adıyaman Tütünü denemez. Kaliteli tütünlerde böyle bir durum yoktur. Boğaz yakan tütünler genellikle asitli yada kükürtlü olan tütünlerdir. Kalitesiz tütünlerin şeklini iyi göstermek, renkini kolusunu vs. güzelleştirmek için bazıları böyle katkı maddeleri kullanabiliyor. Bu nedenlerden dolayıda boğazınıza zarar veriyor.

Aynı zamanda ova tütünleride boğaz yakmaktadır. Bizim sizlere tavsiyemiz dağ tütünleridir. Öreneğin biz yıllardır Çelikhan Dağ tütünü satmaktayız ve hiç böyle şikayetler almadık. Dağlarda ekilen tütünlerin yapısı farklı oluyor. Birde Çelikhan tütünü oldu mu tamamdır.

Siz siz olun köşe bucaklarda satılan tütünlere dikakt edin. Bunlar sırf tütün satılsın diye Adıyaman Tütünü adını kullanırlar zaten. Boğaz yakmayan tütün içmek istiyorsanız bizi aramanız yeterli.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla SEF URLs by Artio