Diyarbakır'dan gelen son dakika haberine göre; Hani ile Lice İlçesi arasındaki dağlık ve ormanlık alanda yürütülen operasyonda, içerisinde uyuşturucu madde, yaşam malzemesi ve el yapımı patlayıcı imale edilmesinde kullanılan çok sayıda mühimmat ve gıda maddesi bulunan 9 sığınak bulundu. TSK nefes kesen başarılı operasyonun fotoğraflarını bugün paylaştı. Bölücü terör örgütüne işbirlikçilik yapan 3 ve adam öldürmeden aranan 1 olmak üzere toplam 4 kişi yakalandı. Diyarbakır'la ilgili son dakika haberleri geldikçe sizinle paylaşacağız...

 

Güvenlik güçlerinin 11 Ocak tarihinde başlattığı ve dün sona eren 'Bayrak-37 Şehit Jandarma Üsçavuş Hüseyin Gümüş Operasyonu' kapsamında, bölücü terör örgütüne (BTÖ) ait 9 sığınak bulundu. Operasyon kapsamında örgüte işbirlikçilik yapan 3 ve kasten adam öldürmeden aranan 1 olmak üzere toplam 4 kişi gözaltına alındı.

 

2 ayrı jelikan bidon içerisine yerleştirilmiş yaklaşık 100 kilogram Amonyum Nitrat kullanılarak hazırlanmış el yapımı patlayıcı düzeneği ile araziye gömülü jelikan bidon içerisinde el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan 20 kilogram toz gübre, 50 kilogram Amonyum Nitrat, bin 100 adet torpil olarak isimlendirilen patlayıcı madde, 25 adet el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan içi boş dökme demir, 34 adet büyük pil, 20 adet küçük pil ile muhtelif malzeme ele geçirilerek Cumhuriyet Savcısı'nın talimatı doğrultusunda patlayıcı madde imha timi tarafından yerinde imha edilmiştir. Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara her türlü hava ve iklim şartlarında artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir."

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla SEF URLs by Artio