Açık tütün sarmak için kullanılan aletlere sigara sarma makinesi yada tütün sarma makinesi denir. Önceleri daha çok arap kâğıdı denilen kağıtlara el ile tütün sarılırken günümüzde sigara sarma makineleri daha çok kullanılıyor. Çünkü bu makineler daha pratik.

İki çeşit sigara sarma makinesi vardır. İlk öncelikle otomatik sigara sarma makinelerinden bahsedelim. Bu makineler bireysel kullanım için uygun değildir. Toptan tütün saranlar tarafından daha çok tercih ediliyor. Bu makinede tek yapmanız gereken tütünü ve boş filtreleri yerleştirmek. Daha sonra makineyi çalıştırıyorsunuz. Makine tütün bitene kadar filtrelere dolum yapıyor. Makinenin çalışma prensibini aşağıda görebilirsiniz:

Bireysel kullanım için ise bu makinelere gerek yoktur. Resimdeki gibi avcunuza sığabilen bir sigara sarma makinesi yeterli olacaktır. Bu makine ile kolayca kendinizi için sigara sarabilirsiniz. Bir tutam tütünü alıp makineye yerleştiriyorsunuz. Daha sonra makineyi kapatıp ucuna boş filtre yerleştiriyorsunuz. Çek bırak yapınca sigara içime hazır hale geliyor. Dikkat etmeniz gereken nokta ise fazla tütün kullanmamak. Aksi taktirde boş filtreyi patlatabilirsiniz. Yada tütün çok sıkı olduğu için nefes vermez. Sigara sarma mekinesi nasıl kullanılır sorusunu sık sık aldığımız için birde video hazırladık:

Videoda gördüğünüz sigara sarma makinesinden satın almak isterseniz sadece 5 TL’ye alabilirsiniz.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla SEF URLs by Artio