Tütün Ve Alkol Satış Ruhsatlarının Yenilenmesi Uyarısı

ANTALYA (AA) - Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, tütün ve alkol satış ruhsatlarının yenilenmesi için yarın son gün olduğunu bildirdi.

Dere, yaptığı yazılı açıklamada, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu (TAPDK) sigara ve alkol satış ruhsatlarının 1 yıllık yenileme süresinin yarın sona ereceğini vurguladı.

Büfe, restoran, bakkal, market ve diğer alkol ve sigara satışı yapan esnaflarını uyaran Dere, satış ruhsatlarının yenilemeyen esnafın, satış yapamayacağını bildirdi. Esnafa son günü beklemeden ruhsatları yenileme çağrısında bulunan Dere, şunları kaydetti:

"Belgelerini vize yaptırmak isteyen işletmeciler, belge bedelini yatırdıklarını gösteren belge, iş yeri açma ve çalışma ruhsatları ile bağlı bulundukları ilçenin İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir. TAPDK sunum uygunluk belgesi sahibi satıcılar süre uzatım işlemlerinde, mevcut satış belgesinin asıl suretini ve işlem bedelini ödediklerine dair dekontu İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne ibraz etmek ve süre uzatım işlemini satış belgelerinin üzerinde gösterilmesini sağlamak zorundadırlar."

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla SEF URLs by Artio