Yetkisiz Nargile Salonları Cezalandırılacak

 

nargile.jpg

 

Sivas Valiliği, sunum uygunluk belgesi bulunmayan nargile salonlarına 9 bin 186 TL idari para cezası kesileceğini duyurdu.
Sivas Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Resmi Gazete’de yayımlanan “Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanlığının nargilelik tütün mamulü içilen işyerine ait alanlara sunum uygunluk belgesi verilmesi ile bu yerlerin işletilmesinde uyulması gerekli hususlar “ hakkında ki tebliğ hatırlatıldı. Açıklamada, “Nargilelik tütün mamulü içimi yapılan işyerine ait alan veya alanlar için Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan Nargilelik Tütün Mamulü Sunum Uygunluk Belgesi alınması zorunludur” denildi.
Açıklamada bu kanunun ihlali halinde işletmelere mahalli mülki amir tarafından 9 bin 186 TL para cezası uygulanacağının altı çizildi. İhlalin tekrarı halinde ise ikinci defada cezanın iki katının uygulanacağı belirtildi.
Ayrıca işletmelerin, Sivas Belediye Başkanlığına başvurarak Nargile sunum belgesi uygunluk yazıları ve diğer gerekli evraklar ile birlikte Gıda ve Tarım İl Müdürlüğüne müracaat ederek “Nargile Sunum Belgesini” alıp denetimlerde bu belgeleri görevlilere göstermeleri gerektiği hatırlatıldı.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla SEF URLs by Artio