İNSANLAR NEDEN SİGARA İÇME İHTİYACİ HİSSEDER…?

sinirden olabilir  stresten içer alkol alıcagına sigara içerde efkarını dağıtır bir nebzede olsa….. Sigara içen bazı kişiler ise, gerilim altında olduklarında sigaranın kendilerini yatıştırdığını ifade etmektedirler. Bir dayanak olarak sigara, sinirli olduklarında ellerine oyalanacakları bir şey verir; ilgilerini başka birşeye yöneltmelerine neden olur ve hatta bir güvenlik hissi verir.. . .   

         Ne kadar duman o kadar randıman demişler… 

    KALİTELİ  TÜTÜN NASIL ANLAŞILIR
 
küflü olmamasına kötü kokmamasına dikkat edin. Altın gibi de parlamayacak sarı sarı. Kükürtlüdür. Kİlosu 20 YTL, bir kilodan 50 pakete yakın çıkıyor.  tütün alırken  ihtiyacınızı hesaplayıp alın. Kilodan kaç sigara çıkar bilirler satanlar. En fazla 20-25 günlük alım yapın. Hem saklaması kolay olur hem de bitince belki yenisini beğenirsiniz. Evde saklama kabında saklayın. fazlı  nem ve rutubatten saklayın.  Evi tütün kokusu saracaktır ama küflenmesini önlersiniz…
                                           
                                        TÜTÜN NASIL SAKLANIR
.

Tütününüzün nem seviyesi, aldığınız tadı ve içiminizi yakından ilgilendirir. Çok kurumuş veya fazla nemli bir tütün size keyifli bir içim sağlamayacaktır. Tütününüzün nem seviyesini test etmenin en basit yönteminden kısaca bahsedelim. Yöntemin orjinal ismi “pinch test”. Biz buna tütünü “sıkıştırma testi” diyeceğiz. Elinize test etmek istediğiniz tütünden bir tutam alın. İki parmağınızla tütünü sıkıştırın; birkaç saniye bekleyin. Daha sonra tütünü bırakın ve gözlemleyin. Bıraktığınızda kırılıp ufalanıyor ve dağılıyorsa, tütününüz çok kuru, birbirine yapışıp kaldıysa çok nemli, birbirinden hızlıca ayrılıyor, çözülüyor ve eski haline geri dönebiliyorsa iyi bir nem seviyesine sahiptir diyebiliriz.

Satın aldığınız tütün, teneke kutuda satılanlardan ise, vakumlanarak kapatılmıştır. Kutuyu açmadığınız sürece uzun yıllar saklayabilirsiniz, ancak kutu açılınca vakum bozulur. Teneke kutular düzgün kapandığında, nemi, plastik poşetli tütünlere göre daha iyi muhafaza eder. Ancak açılan tütün zaman ile kaçınılmaz olarak kuruyacaktır. Fikir vermek gerekirse, kapağı açık bırakılan tütün 3-5 gün içinde kurumuş, 1 hafta sonrasında ise tüm nemini yitirmiş, “takır takır” hale gelmiş olur.  Kapalı bir teneke-plastik kapta ise bu süre tahmini 1.5-2 aydır.

Çözüm: Tütününüzü, cam kavanozlarda saklayabilirsiniz. Herhangi bir cam kavanoz işinizi görecektir, çoğunun kapağı vakumludur.  Tütününüz kuruduğu zamanda dünyanın sonu değildir, nemledirebilirsiniz. Nemlendirmek için dikkatle bir kaç damla su serpiştirip tekrar kapatabilirsiniz, nem içeride dağılacaktır ve 1-2 günde tütün kendini toparlayacaktır. Popüler olarak dilden dile dolaşan diğer bir yöntem, kuruyan tütüne portakal, mandalina vb. kabuğu atmaktır. Bu yöntem de gayet yaratıcı ve işe yarayan bir çözümdür. Kapalı kap içerisinde 1-2 günde, kuru tütün bu kabuklardaki nemi çekecektir.

                                       

TÜTÜN NASIL İÇİLİR

                                           TÜTÜN“ün işlenmiş hali.  içmeye hazır…

makina veya elle sarılarak içilir.. ama tütünü fazla sıkıştırınca duman tam gelmiyorr birazdaha sıkıştırmamaya dikkat edilse daha iyi sonuçlar alınır…

 

Yorumlar   

#16 HAKAN 27-01-2017 09:32
merhaba ben camel white içiyorum, içimi ona benzeyen tütününüz varmı
Alıntı
#15 ayfin düzce 21-09-2016 19:31
İhsan bey merhaba

Mail adresinizi internetten buldum bir arkadaşım tavsiyesi üzerinede sizin tütünlerinizi denemek istiyorum ancak birkaç konu var sormak istediğimNormalde camel White içiyorum daha önce marlboro içiyordum ancak çok fazla burun tıkanıklığı ve öksürük yaptığından değiştirdim benim sizden denemek istediğim aromalı çok sert yada yumuşakta olmaya orta sertlikte bir tütün hangisini tavsiye edersinizAyrıca tütüm sarma makinasıda alıcam o da var sanırım sitenizde,sigara filtrelerinide sizden alabilir miyim fiyat nedir birde kaç adet gönderiyorsunuz?
Alıntı
#14 tütün 22-02-2016 08:10
Merhabalar, kolay gelsin, ben fiyatı 80 TL olan tütünden numune göndermenizi isteyeceğim, bir kaç yıldır tütün içiyorum, yalnız takdir edeceğiniz üzere tütünü körlemeye almak çok sıkıntılı, sonunda içemediğim tütün olabiliyor, sizden ricam fiyatı 80 TL olan tütünden bir numune gönderebilir misiniz ve daha sonra beğenirsem aynı tütünün geleceğini garanti edebilir misiniz ?
Yardımınız için şimdiden teşekkür ediyorum, kolay gelsin.
Adıyaman Tütünü : Paketlerimiz 1 kg. en az 1 kg. gönderiyoruz. tşk.ederim
Alıntı
#13 eymen yusuf 02-06-2015 08:06
Tütün küf tutmaması için yapılacak işlemler şunlardır. önce tütün kargodan aldığınız gibi poşetinni açın nem oranına göre havanladıracaksınız. Tütünü bi gazeteye sereceksiniz. Güneş görmeyecek odanın her hangi bir köşesinde yada balkonda açık havada havalandırın. bu havalandırma işlemi yarım saat en fazla bir saatir. buda tütünün nem oranı ile ilgili olacaktır. nem oranını ölçmek için avucunuza tütünü alın sıkın bıraktığınızda tütün kendini bırakırsa eğer nem oranı iyidir demek. sonra tütünü toplayip aynı poşette saklayabilirsiniz. ama bizim tavsiyemiz kartun kutuda saklayın yada plastik bir kapta saklamak daha iyi olacak ama bir şekilde tütün havalacak kapağı yarı acık yada bir iki telik acacaksınız saklama kabına. tşk.ederim.
Alıntı
#12 eymen yusuf 02-06-2015 08:05
İhsan Bey, 1 kiloyla başlayalım. Benim sizden ricam , bal gibi güzel kokan ,içtiğimde ağzımda güzel bir tat bırakan , koku katkısı olmayan , boğazımı yakmayan , kükürtsüz , küf önleyici katkı olmayan, közü beyaz olan bir tütün. Rengi kırmızı ya da sarı önemli değil.İnşallah memnun kalırım. Ödeme ve teslimat nasıl olacak ,bilgilendirirseniz sevinirim.
Alıntı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla SEF URLs by Artio