Kırşehir'de tütün denetim ekibi, çalışmalarına devam ediyor.

 

İl Halk Sağlığı Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, tütün denetim ekipleri il ve ilçelerde 7 gün 24 saat denetimlerini sürdürüyor. Halk Sağlığı Müdürü Bekir Demirbaş ve Müdür Yardımcısı Yakup Yücel'in de zaman zaman katıldığı denetimlerde, iş merkezlerinde yasağa uyulup uyulmadığı kontrol ediliyor.

Tütün mamullerinin tüketiminin, bireyin kişisel sağlığının yanı sıra büyük bir halk sağlığı sorunu da olduğunu ifade eden Demirbaş, bu sorunun günümüzde Türkiye adına gerek maddi gerekse sosyal anlamda kitlesel sorunlara yol açtığını kaydetti.

Halkın sağlığını korumak için yapılan denetimler ve çalışmalara vatandaşımın destek vermesinin, sigara kullanımının en aza indirilmesi açısından büyük önem arz ettiğine dikkati çeken Demirbaş, temiz hava solumanın her bireyin hakkı olduğunu vurguladı.

Esnaf ve vatandaşların da ekiplerine yardımcı olmalarını isteyen Demirbaş, "Tablet bilgisayarlarımızda GPRS, fotoğraf ve video kaydı özelliği sayesinde kanıta dayalı denetimler gerçekleştirilmektedir. Gerekli uyarılar ve cezalar kanuna uygun şekilde verilmektedir. İl Tütün Kurulu'nda alınan kararlar gereği ilimiz kurum ve işletmelerinde mücadelenin kararlılıkla devam etmesi, tütün mamullerinin kapalı mekanlarda kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Vatandaş ve esnafımızın duyarlı olduklarını denetimlerimizde gözlemledik" ifadelerini kullandı. 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla SEF URLs by Artio