Adıyaman tütünü nasıl saklanır

Adıyaman tütünü nasıl saklanmalı

Adıyaman tütünü nasıl saklanır, Neden Küflenir?

Adıyaman tütünü nasıl saklanır, Adıyaman tütünü neden küflenir özellikle ilk defa içeceklerin merak ettiği konulardan biridir. Doğal ve katkı maddesi bulunmayan bir çok şey çabuk bozulmaya eğilim göstermektedir. Adıyaman tütünüde katkısız ve saf olduğundan doğru şekilde saklanmadığı zaman küflenir.

Adıyaman tütünü neden küflenir bir çok müşteri satın aldıktan sonra arayarak tütünün küflendiğinden dolayı sitem etmektedir. Bu tarz sitemler daha çok havaların sıcak olduğu dönemlerde görmekteyiz. Gerçek şudur ki katkı maddesi eklenmiş bir çok şey yaz yada kış fark etmez uzun ömürlü olmaktadır. Tütünlerimiz topraktan çıktığı andaki doğallığı ile sizlere ulaştığından küflenme gerçekleşmektedir. Doğru saklama koşulları ile saklandığı takdirde ömrünü uzatabilmekteyiz.

Hava sıcak diye ağzı sıkı kapalı kaplarda saklamanız tütünün belki ertesi gün bozulmasına neden olmaktadır. Hava almayan tütün özellikle yaz aylarında küflenir. Yaz aylarında Size ulaşan poşetlerde buzdolabında saklamanız durumunda tütünün küflenmesini önlemiş olacaksınız.

Günlük olarak aldığınız tütün poşetini altını üstüne getirerek hava almasını sağlamanız gerekmektedir. Güneş ve sıcak görmeyen tütün 4-5 ay bozulmadan kalmaktadır.

Adıyaman tütünü saklama koşullarına uyulduğu takdirde bozulmadan kalmaktadır. Eğer kapalı bir kapta saklamakta iseniz arada sırada kapağını açık bırakarak havalanmasını sağlayınız.

Ova da yetişen tütünlerde bozulma daha fazla gözlemlenmektedir. Yani Adıyaman tütünün de bozulma saklama koşulları ile doğrudan alakalıdır. Kış aylarında nemli poşette size gönderilen tütünü birkaç günde bir 30 dk oda sıcaklığında havalandırmanız durumunda tütün bozulmaz.

Adıyaman tütünü nasıl saklanır 
Adıyaman tütünü nasıl saklanır
 • Aşağıdaki fiyatlar perakende kilogram fiyatlarımızdır.

  • Çelikhan Tütünü Malboro içim lüx : 100 Tl.

  • Çelikhan Algan Tütünü ( hafif, orta, sert içim)  120 TL.

  • Çelikhan Tütünü süper hafif : 100 Tl.

  • Çelikhan Dağ tütünü Tatlı sert : 100 TL.

  • Küba Tütünü : 80 TL.

  • Adıyaman Çelikhan Tütünü Hafif içim Fiyat : 80 TL.

  • Adıyaman Çelikhan Tütünü orta içim Fiyat : 80 TL.

  • Adıyaman Çelikhan Tütünü sert içim  Fiyat : 80 TL.

  • Adıyaman Çelikhan Tütünü Captain Black Harmanli : 80 ( orta-Sert Hafif )

  • Adıyaman Pipo tütünü Fiyat : 80 TL.

 • Açık tütün satışı, Adıyaman Tütünü, Çelikhan Tütünü, toptan tütün, Sarma tütün, Kıyılmış tütün, Almak istiyen Arkadaşlar Telefonla bize ulaştığında onlara Adıyaman yöresinin en güzel tütünü seçmeleri için gereken ilgi ve alakaayı göstereceğiz.Adıyaman Tütünü, Çelikhan Tütünü, Algan Tütünü, Bitlis Tütünü, Açık Tütün, Kıyılmış Tütün, Ucuz Tütün, Toptan Tütün, Toptan tütün Bayilik, Tütün.

  Tütün Satış Sitesi, Kaliteli Tütün, Kaliteli Tütün Fiyatları, Sarmalık Tütün, Sarma Tütün, 2005 Tütünü, Tekel 2005 Tütünü, Muş Tütünü, Samsun Tütünü.

  Calbor filtre, marla filtre, toptan makaron satışı, 2005 makaron, tekel 2005 sarmalık tütün fiyatı, express tütün fiyatları, toros 2005 tütün fiyatı.

  toros 2005 kıyılmış tütün, 2005 tütün fiyatları, Dicle Tütünü,açık tütün fiyatları, Çelikhan Tütünü Fiyatları, toptan tütün fiyatları, adıyaman tütünü fiyatları, sarma tütün fiyatları.

  Adıyaman Tütünü, Çelikhan Tütünü, Algan Tütünü, Ağa Tütünü, Bulam Tütünü, Bitlis Tütünü, Açık Tütün, Kıyılmış Tütün, Ucuz Tütün,

 • Toptan Tütün, Toptan tütün Bayilik, Tütün, Tütün Satış Sitesi, Kaliteli Tütün, Kaliteli Tütün Fiyatları, Sarmalık Tütün, Sarma Tütün, 2005 Tütünü, Tekel 2005 Tütünü, Muş Tütünü, Samsun Tütünü,
 • Calbor filtre, marla filtre, toptan makaron satışı, 2005 makaron, tekel 2005 sarmalık tütün fiyatı, express tütün fiyatları, toros 2005 tütün fiyatı, toros 2005 kıyılmış tütün, 2005 tütün fiyatları, açık tütün fiyatları, Çelikhan Tütünü Fiyatları, toptan tütün fiyatları, adıyaman tütünü fiyatları, sarma tütün fiyatları

Bu yazıya ilk yorumu siz yapın